14.12.2021
Kalendarz z przyrodą w roli głównej!
Wydaliśmy ważny kalendarz. I Ty możesz stać się jego właścicielem!
W ramach realizowanego projektu, którego celem jest ochrona bioróżnorodności ekologicznej wydaliśmy kolejny materiał promocyjno – edukacyjny.
– W ramach przedsięwzięcia będziemy kolportować wśród mieszkańców plakaty, konspekty informacyjne oraz gry edukacyjne. Teraz rozpowszechniamy specjalne kalendarze na 2022 rok, które podkreślają wagę bioróżnorodności ekologicznej – mówi Karolina Brzezińska – Ugorek, koordynator projektu z ramienia Urzędu Miejskiego w Kępicach.
Przypomnimy, że nasza gmina pozyskała środki na realizację zadania pn. „Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją barszczu Sosnowskiego, rdestowca ostrokończystego oraz nawłoci kanadyjskiej w Gminie Kępice i Kobylnica”.
Kilkadziesiąt kalendarzy zostało właśnie przekazanych dla działkowców z naszych okolic. – Każde wydawnictwo, które poszerza wiedzę w zakresie pielęgnowania rodzimych gatunków jest nieocenione. To świetny pomysł, z którego z pewnością skorzystają osoby, których pasją jest uprawianie ogrodów i działek – mówi Wiesław Boratyński, Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Słupsku. – Za pośrednictwem naszego związku, kalendarze trafią do naszych działkowców i będą im służyć cały, kolejny rok – deklaruje pan Boratyński z Kępic. Kalendarze trafiły także do partnera projektu – Gminy Kobylnica.
Mamy także przygotowane egzemplarze dla naszych Czytelników.
Każdy, kto pod tym postem na naszym profilu Facebook Gminy Kępice zechce podzielić się zdjęciami pokazującymi przydomowe ogródki, działki ma szansę otrzymać ten wyjątkowy kalendarz. – Zachęcamy do podzielenia się swoją pasją do ekologii. Czekamy na zdjęcia nie tylko samych ogrodów, ale także naszych mieszkańców dbających o swoją przestrzeń przydomową – zachęca Agnieszka Itrowska – Garus z Urzędu Miejskiego w Kępicach.
W zamieszczonych przez naszych Czytelników zdjęciach, pojawi się nasz komentarz dotyczący szczegółów odbioru kalendarza.
„Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją barszczu Sosnowskiego, rdestowca ostrokończystego oraz nawłoci kanadyjskiej w Gminie Kępice i Kobylnica”, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Środowisko.